سفارش تبلیغ
صبا
ساکت می گردد تا سلامت بماند و می پرسد تا بفهمد . [امام علی علیه السلام ـ در توصیف مؤمن ـ]
زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود

" دوستت دارم " معمولاً برای افراد بسیاری دشوار بوده و نیازمند یک زمان مناسب است ؛ اما حتماً لازم نیست که عبارت " دوستت دارم " را بر زیبان بیاورید تا طرف مقابل متوجه احساسات درونی شما بشود . هر چند این عبارت می تواند گویای احساسات بدیهی باشد ، اما می توان از راههای دیگر نیز عشق را اظهار نمود ، که چه بسا میتواند تاثیرگذارتر بوده و رابطه را بیش از پیش شاداب ، سرزنده و سالم نگه دارد .

راههای ساده ای وجود دارند که می توانند بدون اینکه حرفی به زبان بیاورید، به همسرتان ثابت کنید که دوستش دارید .

علاوه بر همه این موارد : آیا شما در بوسیدن تبحر دارید یا خیر ؟

1) تایید کرده ، تشکر کنید و قدردان باشید :

یکی از خصلت های طبیعی هرانسانی این است که به دنبال تایید از طرف کسانی است که دوستشان میدارد .

به
همین دلیل کاملاً معقول می باشد که تا جایی که می توانید تلاش کنید تا
مطمئن شوید که شریک زندگیتان می داند که تا چه اندازه او را دوست می دارید
و برایش ارزش و احترام قائل هستید
. در میان گذاشتن این امر که چه احساسی نسبت به همسرتان دارید ، اصلاً نیازی به صرف وقت آنچنانی ندارد . اگر هم احساس می کنید که او در حال حاضر میداند که شما چه احساسی نسبت به او دارید ، بد نیست گاه و بی گاه یادآوریهای کوچکی داشته باشید تا او هم بیشتر ترغیب به عشق ورزی نسبت به شما شود .

همه ما دوست داریم تا به خاطر کارهایی که انجام می دهیم ، مورد تایید و پذیرش سایرین قرار بگیریم . حال چه این کار تامین مالی خانواده باشد ، چه پرورش مناسب فرزندان باشد ، نحوه انجام کارهای فردی ، نحوه نگاه ما به مسائل مختلف ، و یا سایر موفقیت هایی که در زندگی بدست می آوریم .

بنابراین اگر دائماً بخواهید نقد کنید و فقط جنبه های منفی شریک زندگی خود را ببینید ، گفتن "دوستت دارم" نمیتواند کاری را از پیش ببرد . در حقیقت با این کار بدتر ارزش خود را زایل کرده و به راحتی او میتواند متوجه شود که حرفهایتان از ته دل نخواهد بود .

متاسفانه بیشتر ما چنین کاری را انجام می دهیم . در
قدم اول ابتدا باید آسیبهایی را که به طرف مقابل وارد آورده اید را
شناسایی کنید و سعی کنید تا انتقادهایتان آزار و اذیتی را به طرف مقابل
وارد نسازد
. باید راه نبرد خود را به درستی انتخاب کنید و با شیوه های مسالمت آمیز از او انتقاد کنید . به جای اینکه تمام توجه خود را بر روی اشتباهات و عیوب طرف مقابل متمرکز نمایید ، باید سعی کنید در مسائلی که او توانایی بیشتری دارد را تایید ، و تصویب کرده و از او قدردانی نمایید .

به عنوان مثال زمانیکه همسرتان مثلاً با بیرون بردن زباله ها قصد دارد تا به نوعی ، عشق و محبت خود را به شما نشان دهد و یا روغن ماشین شما را تعویض می نماید ، یادتان نرود که از عباراتی به این شرح استفاده کنید : "مرسی از اینکه..... را انجام دادی" و یا "از تو سپاسگزاری می کنم که....." و یا "من تو را تحسین می کنم که........" سعی کنید محدوده استفاده از این کلمات و عبارات را افزایش دهید .

 

2) کاری کنید که احساس کند شماره یک است :

سرسپردگی و تعهد اساس یک رابطه را تشکیل می دهد به ویژه در روابط خانوادگی .

هر چند در یک زندگی مشترک زن و شوهر مسائل مربوط به روابط زناشویی خود را باید در اولویت کارهای خود قرار دهند ، اما هیچ شکی وجود ندارد که هر یک از افراد کارهای بسیار زیاد دیگری نیز برای انجام دادن در دست دارند . شغل
، فرزندان ، دوستان ، سایر افراد فامیل و قوم و خویش و سایر مسئولیت های
اجتماعی معمولاً وقت بسیار زیادی را از شما گرفته و اجازه نمیدهند آنطور
که باید و شاید به مسائل زناشویی توجه کنید
.

با انجام سایر کارها به راحتی توجهتان میتواند از زندگی گرفته شده و زمانی هم که بچه ها را به زندگی مشترک اضافه کنیم ، دیگر صحنه دشوار تر از هر زمان خواهد شد . شرکای زندگی ، به ویژه مادرها زمانیکه بچه دار میشوند ، فکر میکنند که تنها الزامی که در زندگی دارند چیزی نیست جز مراقبت و نگهداری از فرزندانشان . تحت این شرایط طرف دیگر زندگی مشترک به کنار زده میشود .

می بایست به این مطلب توجه داشته باشید که همسرتان هم مانند سایر التزام هایی که در زندگی دارید ، پر اهمیت است و باید مانند سایر مسائل به او توجه کنید . و این امر میسر نخواهد شد مگر با صرف وقت و مهر و علاقه . تنها گفتن "دوستت دارم" کاری را از پیش نمی برد و کافی هم نیست . این امر نیازمند عمل کردن از جانب شما می باشد. باید سعی کنید که وقتی را
برای همسر خود در نظر گرفته و در آن زمان توجه و تمرکز خود را به طور کامل
در اختیار او قرار دهید
.

به نیازهای او بی توجهی نکنید و به خاطر مسائل جزئی با سایر خواستهای او مخالفت نکنید . به خاطر اشتباهاتی که انجام می دهد ، او را اینگونه تنبیه نکنید که وقتتان را با او صرف نکنید . اگر تصمیم بگیرید که هر شب با دوستانتان بیرون بروید ، این
امر به هیچ وجه به او ثابت نمیکند که شما دوستش می دارید و قصد دارید وقت
بیشتری را با او صرف کنید . این بر عهده شماست که یک تعادل مناسب میان
کارهایتان برقرار کنید
.

 

3) کارهای کوچک خیلی به چشم می آیند :

با ملاحظه بودن و ابتکار عمل به خرج دادن برای وارد کردن شادی به زندگی یکی دیگر از راهکارهای ساده ای است که می تواند "دوستت دارم" را به طرف مقابل اثبات کند .

مهربانی و توجه ، به ویژه زمانیکه فردی بوده و نشئت گرفته از صمیمیت موجود میان دو نفر باشد ، نشان می دهد که شما برای طرف مقابل ارزش قائل هستید . سعی کنید تا جایی که می توانید به خواست ها و نیازهای همسرتان با روی باز برخورد کنید و پیش از آنکه چیزی را از شما درخواست کند ، نیازهایش رامرتفع سازید .

با به یاد آوردن رویدادهای مهم زندگی ، سعی کنید که همیشه یک قدم جلوتر باشید . سعی کنید نیازهای او را پیش از آنکه آنها را ابراز کند ، پیش بینی نموده و او را در کارهایش کمک وهمراهی نمایید .

به عنوان مثال اگر قرار بوده در محل کار در مورد مسئله ی مهمی سخنرانی کند ، دست پیش بگیرید و به او زنگ بزنید تا ببینید نتیجه کارش چطور شده . کاری را که از شما درخواست نکرده برایش انجام دهید . منتظر نباشید تا از شما درخواست کند تا شانه هایش را پس از یک روز سخت کاری ماساژ دهید . پیش از اینکه فرصت مطرح کردن این درخواست را پیدا کند ، شما باید آنرا انجام داده باشید . یاد بگیرید که شنونده خوبی باشید ، حتی اگر در مورد چیزی صحبت می کرد که برای شما اصلاً اهمیتی نداشت . و سعی کنید که نصیحت های غیر معقول را برای خودتان نگه دارید .

 

4) همه چیز او باشید :

چه در دوران نامزدی به سر می برید ، چه ازدواج کرده اید ، موقعیتتان خیلی مهم تر از عنوانی است که بر روی شما گذاشته اند . شما باید دوست ، همدم ومحرم اسرار او باشید.

حتی اگر فرزند دارد ، می توانید مادر فرزندانش هم باشید .

سعی کنید که همه این نقش ها را بطور 100% انجام دهید . دوستی باشید که شاد و صادق است . همدمی باشید که پراحساس و صمیمی است و و محرم اسراری باشید که قابل اعتماد است . باید یک گوش شنوا برای او باشید و فردی باشید که هر موقع خواست ، بتواند به شما تکیه کند .

در صورت داشتن همسر، اگر بتوانید یک مادر متعهد باشید ، او متوجه میشود که به اندازه کافی دوستش دارید که از بچه هایی که با هم آنها را به وجود آورده اید مراقبت و نگهداری کنید .

اگر بخواهید همه چیز او باشید ، باید تلاش کنید و زمان و انرژی صرف نمایید ؛ اما این تلاش های شما بیش از گفتن هر گونه "دوستت دارم" به او اثبات میکند که دوستش میدارید . زمانیکه چنین شیوه های متفاوت گفتن "دوستت دارم" را در زندگی روزانه خود تمرین میکنید ، مطمئن باشید که پاسخ مثبتی را از سوی شریکتان دریافت خواهید کرد و حتی چه بسا او واکنش های بهتری در مقابل شما انجام خواهد داد .

خوب بنابراین همین حالا دست به کار شوید و به شریک زندگیتان ثابت کنید که چقدر او را دوست میدارید .منبع : Http://Www.HamrahanGroup.Net

 • کلمات کلیدی : روانشناسی، همسر، دوستت دارم
 • تسنیم ::: دوشنبه 88/5/19::: ساعت 12:52 عصر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 9
  بازدید دیروز: 11
  کل بازدید :212044

  >> درباره خودم <<
  زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود
  تسنیم
  ای آغازگر عشق من ! ای نگارگر تمام دوست داشتنی هایم ! ای آنکه در لحظه لحظه زندگیم ، صدای پای نگاه ها، لبخند ها ، و گریه هایت ، در تار و پود ذهنم حک شده است ؛ تو را با همه پشت پا زدن هایت یاد می کنم . و به امید نگاه دوباره ات صبح ها را به شب می رسانم ...

  >>دسته بندی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<


  " alt=" - به روز رسانی : 1:50 ع 86/11/26" width='85' >
  " alt="لینکستان - به روز رسانی : 1:50 ع 86/11/26" width='85' >


  >>موسیقی وبلاگ<<

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<